Zapraszamy na wyjątkowy koncert aktorki i wokalistki – Doroty Osińskiej, który odbędzie się w ramach XXVI Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” 
 
Bezpłatne wejściówki do odebrania w sekretariacie SCK – Zamek
(I piętro) od 5 października od godz. 12:00
Pozostałe dni: 8:00 – 16:00
 
 Dorota Osińska – wokalistka, aktorka, kompozytorka, autorka tekstów. Od 2003 r. jest aktorką warszawskiego Teatru Rampa. Występowała na scenach muzycznych i teatralnych w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Niemczech i Francji. Ma na koncie setki zagranych koncertów i spektakli, liczne cenne nagrody muzyczne i teatralne, współpracę z największymi osobowościami ze świata kultury w Polsce (Korcz, Satanowski, Konieczny, Szczepkowska) i na świecie. Zaśpiewała u boku Jose Carrerasa, nawiązała współpracę z popularnym kompozytorem Rickiem Allisonem (m.in. piosenka „Universal”).
Jednym z ostatnich dużych wydarzeń teatralnych jest spektakl „Eva” w reżyserii Joanny Szczepkowskiej (z premierą w listopadzie 2018), w którym Dorota wcieliła się w rolę legendarnej amerykańskiej piosenkarki Evy Cassidy. Najnowsze wydawnictwo Doroty Osińskiej nosi tytuł „Cześć, to ja” i jest to w pełni autorska, najbardziej intymna płyta w dyskografii artystki. Niebawem ukaże się kolejny autorski krążek Doroty.
 
„Cześć, to ja” to najbardziej osobista i refleksyjna płyta w dyskografii Doroty Osińskiej. Artystka po raz pierwszy w karierze zdecydowała się napisać teksty i skomponować muzykę do każdej z piosenek. Oddaje w nich aktualny stan swojego ducha i śpiewa o rzeczach, o jakich zawsze chciała zaśpiewać, poprzez dźwięki, które od dawna czekały, by ułożyć się w piosenki. Otwiera się przed słuchaczami, jak nigdy dotąd, jednocześnie sygnalizując nowy kierunek w swojej twórczości i zdradzając inspiracje muzyką folkową.
––
Dorota Osińska, która ma na swoim koncie pięć solowych albumów, setki koncertów i spektakli, a także wiele nagród muzycznych i teatralnych, jest niekwestionowaną mistrzynią nastroju. Potrafi poruszyć w słuchaczach najgłębsze emocje i doprowadzić do łez nawet największych twardzieli. Jej spotkania z publicznością zawsze powodują żywe reakcje. Swoimi interpretacjami często buduje nostalgiczną atmosferę, którą umiejętnie przełamuje anegdotami oraz zaproszeniem publiczności do wspólnego muzykowania.
 
/Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2021″/
Skip to content