Strona obecnie jest w trakcie modernizacji.

Za niedogodności przepraszamy

 SZYDŁOWIECKA WIOSNA KULTURALNA

– organizowana od roku 1970. W początkowym okresie jako kilkudniowa impreza, od kilkunastu lat trwa ponad 2 miesiące i realizowana jest rok rocznie w okresie od kwietnia do czerwca. W programie Wiosny znajduje się wiele różnorakich imprez: festiwale, przeglądy i prezentacje różnych form artystycznych, spektakle teatralne, widowiska, koncerty, festyny, itp.

 


DZIEŃ KULTURY —ŻYDOWSKIEJ „ MAZEL TOW”

– organizowany rok rocznie od 200ł roku, w kwietniu. W programie: Konkurs Poezji i Pieśni Żydowskiej „Mazel Tow”, spektakle teatralne, widowiska plenerowe, koncerty zespołów klezmerskich, wystawy, kuchnia żydowska.

 

 

 

NOC NA ZAMKU W SZYDŁOWCU
– wernisaże, koncerty, projekcje filmowe, spektakle teatralne

 

 

 

ZAMKOWE SPOTKANIA TEATRALNE “O LAUR ZŁOTEGO GARGULCA”
– OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD TEATRÓW AMATORSKICH. Spotkania realizowane od 199ł roku w 2 kategoriach: dziecięcej i młodzieżowej. Jurorami spotkań są aktorzy, reżyserzy teatralni, którzy prowadzą te? warsztaty dla uczestników. Spotkaniom towarzyszą wystawy, nocne spektakle konkursowe i spektakle Gości na dziedzińcu zamkowym. Spotkania organizowane są w drugiej połowie maja każdego roku i trwają 3 dni.

 

 

OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH IM. JANA DERLETY.

Organizowany od 1983 roku. Przegląd odbywa się rok rocznie w drugą niedziele czerwca. Realizowany jest 3 kategoriach: zespołów folklorystycznych, kapel ludowych stylizowanych i zespołów folkowych

 


“WIANKI”
z obrzędem nocy sobótkowej. Organizowane na wyspie, z fajerwerkami, koncertami i zabawą. Impreza cykliczna w Szydłowcu w okolicach 23 czerwca, od ponad 20 lat.

 

 SZYDŁOWIECKI PLENER MALARSKI ARTYSTÓW MAZOWSZA im. Władysława Aleksandra Maleckiego
Organizowany od 2005 roku. Uczestniczą w nim artyści z różnych środowisk twórczych Mazowsza i całego kraju. Rok rocznie, w 10 dniowym plenerze malarskim, organizowanym w sierpniu, uczestniczy ok.ł0 artystów. Na wystawie poplenerowej, otwieranej uroczystym wernisażem w Galerii Kaplica Zamkowa, prezentowanych jest ponad 100 prac. Część z nich pozostaje w szydłowieckim zamku tworząc Galerię „Szydłowiec” .

 

SZYDŁOWIECKIE SPOTKANIA CHÓRALNE im. Zofii Stachowskiej
Prezentacja dorobku artystycznego chórów amatorskich działających w ośrodkach kultury, stowarzyszeniach, parafiach, prezentacja towarzystw śpiewaczych. Organizowane we wrześniu, od 2007 roku.

 

 

 

SZYDŁOWIECKA GALA TANECZNA
prezentacja par tanecznych i formacji tanecznych / taniec towarzyski, disco, woogie boogie, hip hop, breack dance, taniec nowoczesny / z udziałem par i formacji mistrzowskich. Organizowana w hali sportowej Zespołu Szkół w Szydłowcu od 2001 roku, w listopadzie.

 

 

 

Nadchodzące Wydarzenia
Lip
27
pt
6:00 pm Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Lip 27@6:00 pm – 7:30 pm
Letni Uniwersytet Każdego Wieku – wykład II @ Sowińskiego 2
Burmistrz Szydłowca i Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają na drugie z kolei spotkanie w ramach LETNIEGO UNIWERSYTETU KAŻDEGO WIEKU. Wykład pt.”POKOLENIE Y i Z – czyli o tym jak zapożyczamy się językowo” wygłosi Jan[...]
ARCHWIUM