Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza do udziału w projekcie „Historia naszego Miasta – Szydłowiec”. Adresatami projektu są głównie nauczyciele i uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.
Celem projektu jest przybliżenie historii naszego miasta oraz jego najbliższych okolic, zaszczepienie w uczestnikach pasji do historii oraz umacnianie patriotyzmu lokalnego. W ramach projektu, odbywać się będą lekcje muzealne w Pracowni Historii Szydłowca, które poprowadzi Tomasz Jakubowski – przewodnik Miejskiej Informacji Turystycznej.
Od kwietnia SCK planuje również kontynuację cyklu spotkań pod nazwą „Szydłowiec – cudze chwalicie swego nie znacie…”, który swój początek miał w październiku ubiegłego roku.
Centrum Kultury zachęca także do współpracy z Pracownią Historii Szydłowca, poprzez przekazywanie eksponatów, związanych z historią naszego miasta. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Tomaszem Jakubowskim pod numerem telefonu (48) 326-20-54 lub bezpośrednio w budynku Miejskiej Informacji Turystycznej.

Udostępnij jeśli Ci się podoba
  • 4
  •  
  •  
  •