Strona obecnie jest w trakcie modernizacji.

Za niedogodności przepraszamy

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza do udziału w projekcie „Historia naszego Miasta – Szydłowiec”. Adresatami projektu są głównie nauczyciele i uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.
Celem projektu jest przybliżenie historii naszego miasta oraz jego najbliższych okolic, zaszczepienie w uczestnikach pasji do historii oraz umacnianie patriotyzmu lokalnego. W ramach projektu, odbywać się będą lekcje muzealne w Pracowni Historii Szydłowca, które poprowadzi Tomasz Jakubowski – przewodnik Miejskiej Informacji Turystycznej.
Od kwietnia SCK planuje również kontynuację cyklu spotkań pod nazwą „Szydłowiec – cudze chwalicie swego nie znacie…”, który swój początek miał w październiku ubiegłego roku.
Centrum Kultury zachęca także do współpracy z Pracownią Historii Szydłowca, poprzez przekazywanie eksponatów, związanych z historią naszego miasta. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Tomaszem Jakubowskim pod numerem telefonu (48) 326-20-54 lub bezpośrednio w budynku Miejskiej Informacji Turystycznej.

Udostępnij jeśli Ci się podoba
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Nadchodzące Wydarzenia
Lip
27
pt
6:00 pm Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Lip 27@6:00 pm – 7:30 pm
Letni Uniwersytet Każdego Wieku – wykład II @ Sowińskiego 2
Burmistrz Szydłowca i Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają na drugie z kolei spotkanie w ramach LETNIEGO UNIWERSYTETU KAŻDEGO WIEKU. Wykład pt.”POKOLENIE Y i Z – czyli o tym jak zapożyczamy się językowo” wygłosi Jan[...]
ARCHWIUM