Strona obecnie jest w trakcie modernizacji.

Za niedogodności przepraszamy

   

 

Miejska Orkiestra Dęta została założona w 1910 przez radnych miejskich jako reprezentacyjny zespół Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Od 1997 roku Orkiestra  działa  w strukturze  organizacyjnej Szydłowieckiego Centrum  Kultury  – Zamek.

Członkami zespołu są w większości amatorzy – dzieci, młodzież i dorośli, którzy swoją przygodę z muzyką  rozpoczynają właśnie w orkiestrze od nauki gry na instrumentach. Obecne w Orkiestrze gra i uczy się gry 40 osób.

Zespół jest laureatem licznych przeglądów krajowych i zagranicznych. Na swoim koncie mają także udział w ustanowieniu rekordu Guinnessa na największą orkiestrę strażacką, która zagrała w 1997 na Placu Piłsudskiego w Warszawie.

Repertuar zespołu to muzyka obejmująca wiele stylów i nurtów muzycznych, począwszy od tradycyjnych utworów marszowych, poprzez dzieła muzyki klasycznej, a skończywszy na muzyce popowo – rockowej oraz standardach jazzowych.

MOD oferuje oprawę muzyczną na wszelkie imprezy i uroczystości okolicznościowe: śluby, pogrzeby, dożynki, imprezy firmowe, festyny, koncerty, gale, jubileusze, pikniki, imprezy sportowe, dni miast, dni gmin, dni powiatu, imprezy promocyjne, uroczyste otwarcia, targi, premiery, konferencje, kongresy, uroczystości kościelne, uroczystości straży pożarnej oraz wiele innych. 

 

Instruktorami Orkiestry są Kapelmistrz – Henryk Kapturski, Marian Nowak i Tomasz Gil.

 

Zajęcia odbywają się w Regionalnym Centrum Biblioteczno-Multimedialnym, ul. Kolejowa 9b :

poniedziałek i środa w godz. 16.30 – 18.00 – nauka gry na instrumentach

wtorek i czwartek w godz. 17.00 – 19.00 – próby orkiestry

HISTORIA MIEJSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ 

JUBILEUSZ 100 LECIA ORKIESTRY DĘTEJ

 
Nadchodzące Wydarzenia
Lip
27
pt
6:00 pm Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Lip 27@6:00 pm – 7:30 pm
Letni Uniwersytet Każdego Wieku – wykład II @ Sowińskiego 2
Burmistrz Szydłowca i Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają na drugie z kolei spotkanie w ramach LETNIEGO UNIWERSYTETU KAŻDEGO WIEKU. Wykład pt.”POKOLENIE Y i Z – czyli o tym jak zapożyczamy się językowo” wygłosi Jan[...]
ARCHWIUM