Tworzymy stałą grupę na zajęcia w sezonie! Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i stopnia sprawności!
 
Czwartki, godz. 19:00 – 21:00 /sala baletowa/ II piętro
 
Prowadzenie: Piotr Utkowski (Radom) – wieloletni instruktor Qigong
25 zł / 2h zajęć
PEKAO S.A. 95 1240 5732 1111 0000 5057 6526
W tytule „Qigong/nazwa miesiąca” lub płatność gotówką przed zajęciami
Zapisy: sckulturyzamek@gmail.com
Inf: 617 10 29 wew. 106
(czy. czikung) – jest prastarą metodą uzdrawiania, wywodzącą się z Chin. Słowo Qigong złożone jest z dwóch znaków chińskich: Oi i Gong. Znak Qi oznacza energię życia, w tym przypadku siłę, Gong natomiast oznacza wyjątkowe, nadzwyczajne osiągnięcie, wyczyn. Qigong to unikalna metoda łącząca ruchy, oddychanie i koncentrację. Przeciwdziała chorobom, pomaga ludziom odzyskać utracone zdrowie i przedłużyć życie.
powstał w wyniku kilku tysięcy lat doświadczeń kolejnych generacji Chińczyków. Wnikliwa obserwacja przyrody, ludzkich zachowań, świata zwierząt i roślin oraz zgłębianie natury różnorodnych zjawisk, zwłaszcza mechanizmów starzenia się i przeżycia, doprowadziło do powstania unikalnych metod terapeutycznych i niezwykłe skutecznych ćwiczeń.
Różne odmiany znalazły szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia, od medycyny począwszy, a na metodach walk (np. kung fu) skończywszy. Idea stosowania Qigong w celach terapeutycznych oraz w profilaktyce zdrowia, opiera się na przekonaniu, iż siła umysłu wpływać może na fizjologiczne funkcje organów wewnętrznych. Qigong pozwala na uruchomienie w organizmie niewykorzystywanych sił obronnych i regeneracyjnych.
Skip to content