Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza w sobotę 14.10.2017 o godzinie 18:00 na spektakl autorstwa Williama Gibsona pt. „DWOJE NA HUśTAWCE” w wykonaniu Teatru Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”.W rolach głównych wystąpią Kajetan Górlicki jako Jerry Ryan oraz Wiktoria Koniarczyk jako Gizela Mosca. Reżyserem spektaklu jest Sława Lorenc – Hanusz.
Jerry przybywa do Nowego Jorku, by zapomnieć o rozpadającym się małżeñstwie i na nowo ułożyć sobie życie. Na przyjęciu u znajomego poznaje Gizelę. Dwoje życiowych rozbitków zaczyna okazywać sobie coraz intensywniejsze zainteresowanie, by z jednej strony (Jerry) uciec przed samotnością, a z drugiej (Gizela) ulec miłości.
Premiera „DWOJE NA HUśTAWCE” odbyła się 03.06.2015 r., główne role zagrali wtedy – Wiktoria Koniarczyk oraz Damian Ziółkowski. Spektakl otrzymał nagrodę główną XX Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur Złotego Gargulca – ogólnopolskim przeglądzie teatrów amatorskich. Po ponad 2 latach, w zmienionej obsadzie sztuka została zgłoszona do V edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych – „AMERICAN DREAM”. Nagrodą główną Festiwalu jest wystawienie spektaklu na scenie Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie oraz warsztaty teatralne zorganizowane przez Teatr.

 

 

Udostępnij jeśli Ci się podoba
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Nadchodzące Wydarzenia
Sie
19
nie
20:30 BFG: Bardzo Fajny Gigant – Zamko...
BFG: Bardzo Fajny Gigant – Zamko...
Sie 19@20:30 – 22:30
BFG: Bardzo Fajny Gigant - Zamkowe Kino Letnie
Burmistrz Szydłowca i Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają najmłodszych widzów, na ostatnią w tym roku projekcję filmową w ramach ZAMKOWEGO KINA LETNIEGO. Na dziedzińcu zamkowym zrobi się naprawdę magicznie za sprawą filmu fantasy pt.[...]
SCK – Zamek Fan Page
Archiwa