W ubiegłą sobotę 9 czerwca, na dziedzińcu zamkowym miała miejsce SZYDŁOWIECKA BIESIADA FOLKLORYSTYCZNA zorganizowana przez Burmistrza Szydłowca oraz Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek.
Podczas tej imprezy zaprezentowały się najlepsze zespoły ludowe i folklorystyczne naszego regionu.

Fantastyczną zabawę zapewnili: zespół GÓRNIANKI z Bieszkowa Górnego, zespół ludowy ZDZIECHOWIANKI ze Zdziechowa, zespół folklorystyczny SĄSIADECZKI z Chustek, Zespół Ludowy KUMOSIE z Sadku, Zespół Śpiewaczy z Korzyc, Kapela Józefa Wyrwińskiego z Korzyc, Kapela Mirosława Rogali z Wysokiej oraz nestorzy folkloru ziemi szydłowieckiej – Danuta i Władysław Gawędowie, którzy od ponad 50 lat rozsławiają muzykę i pieśni naszego regionu w kraju i za granicą. Po prezentacjach scenicznych przyszła pora na zabawę taneczną przy skocznej muzyce polek, oberków i mazurków.
Dzięki tego typu działaniom, możliwe jest upowszechnianie kultury ludowej oraz doskonalenie warsztatu twórczego uczestników.

Szydłowiecka Biesiada Folklorystyczna.
Szydłowiecka Biesiada Folklorystyczna.
« 2 z 52 »
Udostępnij jeśli Ci się podoba
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Nadchodzące Wydarzenia
Sie
19
nie
20:30 BFG: Bardzo Fajny Gigant – Zamko...
BFG: Bardzo Fajny Gigant – Zamko...
Sie 19@20:30 – 22:30
BFG: Bardzo Fajny Gigant - Zamkowe Kino Letnie
Burmistrz Szydłowca i Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają najmłodszych widzów, na ostatnią w tym roku projekcję filmową w ramach ZAMKOWEGO KINA LETNIEGO. Na dziedzińcu zamkowym zrobi się naprawdę magicznie za sprawą filmu fantasy pt.[...]
SCK – Zamek Fan Page
Archiwa