Prężnie działające Stowarzyszenie Szydłowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku nie tylko dba o swój rozwój intelektualny, ale także duchowy i estetyczny  16 maja słuchacze uniwersytetu wyjechali na wycieczkę do Łańcuta. W tym jakże uroczym mieście jest kilka miejsc, które warte są odwiedzenia. Słuchacze w pierwszej kolejności zwiedzili przepiękny zamek – dawną rezydencję rodów Lubomirskich i Potockich, w którym znajdują się oryginalne zachowane wnętrza oraz liczne przedmioty codziennego użytku. Zamek otoczony jest urokliwym, kilkuhektarowym parkiem, który obecnie przywracany jest do stanu w jakim wyglądał za dawnych czasów. Nieopodal zamku słuchacze zwiedzili zamkowe stajnie oraz storczykarnię, a także wystawę ikon oraz wystawę historii miasta.
Do równie ciekawych zabytków Łańcuta należy synagoga wybudowana w 1761 roku. Z przepięknym zdobionym wnętrzem i charakterystyczną Bimą pośrodku sali modlitewnej.

Wyjazd dofinansowany przez Powiat Szydłowiecki w ramach zadania: „Podejmowanie działań na rzecz integracji społeczności lokalnej z terenu powiatu szydłowieckiego poprzez organizowanie m.in. imprez kulturalnych, wyjazdów do kina, teatru, muzeum” .

Skip to content