Strona obecnie jest w trakcie modernizacji.

Za niedogodności przepraszamy

Szydłowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Program edukacyjno – kulturalny Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek, funkcjonujący od 2010 roku, pod patronatem burmistrza Szydłowca. Adresowany jest do ludzi, którzy nie pracują już zawodowo mają potrzebę realizacji swoich pasji i zainteresowań twórczych.

Uniwersyteckie spotkania odbywają się w Zamku, średnio 2 razy w miesiącu, w czwartkowe popołudnia. Uczestniczy w nich około 50 osób.

Odpłatność za semestr zajęć Uniwersytetu dla jednej osoby wynosi 50 zł. W ramach opłaty semestralnej słuchacze są uprawnieni do korzystania z wykładów organizowanych przez Centrum. Tematyka wykładów jest bardzo różnorodna. Szczególnym zainteresowaniem Słuchaczy cieszą się wykłady z psychologii, historii, spotkania z podróżnikami.

Słuchacze uczestniczą też w zajęciach fakultatywnych z różnych dziedzin. Dotychczas uruchomione zostaną fakultety z języka angielskiego, informatyki i działań plastycznych. Zajęcia fakultatywne są dodatkowo płatne, średnio 10 zł za godzinę zajęć.

Oprócz wykładów i fakultetów organizowane są wyjazdy do teatrów, muzeów, wycieczki krajoznawcze. Słuchacze Szydłowieckiego Uniwersytetu biorą udział w wernisażach, koncertach i różnego rodzaju działaniach kulturalnych organizowanych przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek.

Nadchodzące Wydarzenia
Lip
27
pt
6:00 pm Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Letni Uniwersytet Każdego Wieku ... @ Sowińskiego 2
Lip 27@6:00 pm – 7:30 pm
Letni Uniwersytet Każdego Wieku – wykład II @ Sowińskiego 2
Burmistrz Szydłowca i Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zapraszają na drugie z kolei spotkanie w ramach LETNIEGO UNIWERSYTETU KAŻDEGO WIEKU. Wykład pt.”POKOLENIE Y i Z – czyli o tym jak zapożyczamy się językowo” wygłosi Jan[...]
ARCHWIUM