W dniach 27 i 28 lipca br. Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza dzieci 7 – 12 lat do udziału w WAKACYJNYCH WARSZTATACH ROBOTYKI i PROGRAMOWANIA

27 lipca– zajęcia dla początkujących
• Grupa I – dzieci w wieku 5 – 7 lat – zajęcia trwają 2 h zegarowe i realizowane są na zestawach edukacyjnych RoboKids, na których dzieci wg opracowanego scenariusza i pod okiem doświadczonych instruktorów , budują roboty a następnie przy użyciu specjalnych kart magnetycznych programują je. Początek zajęć , godz. 11.00.

• Grupa II – dzieci w wieku 8 – 12 la – zajęcia trwają 2h zegarowe i realizowane są na zaawansowanych technologicznie zestawach do nauki robotyki i programowania Lego Mindstorms EV3, na których dzieci pod kierunkiem instruktorów budują roboty i następnie przy użyciu specjalnej aplikacji, samodzielnie, według wytycznych tworzą program na komputerze / zapewniamy laptopy/. Program jest wgrywany do robota i dzięki temu konstrukcja „ożywia się ” i zaczyna się super zabawa.

28 lipca, godz. 11.00 – zajęcia dla zaawansowanych – zajęcia trwają 2 h zegarowe i skierowane są dla dzieci w wieku 7 – 12 lat, które w sezonie artystycznym 2016/2017 uczestniczyły w zajęciach ZAMKOWEJ AKADEMII ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA.

Uczestnicy zajęć na zakończenie otrzymują imienne dyplomy za wykonanie misji,
ponieważ każde takie zajęcia są kreowane na określoną misję, gdzie każdy robot ma do wykonania specjalne zadanie.

Podczas warsztatów dzieci budują najprawdziwsze ROBOTY . Uczestnicy wcielają się w konstruktorów i składają konstrukcję klocek po klocku, budując swoją praktyczną wiedzę na temat świata.

Na naszych zajęciach uczestnicy wezmą udział w wyjątkowym treningu kreatywności, zdobędą nowe techniczne umiejętności i przede wszystkim będą doskonale się bawić!

Udział w warsztatach jest odpłatny – 30 zł od osoby.
Zapisy i informacja do dnia 20lipca br. ,do godz. 16.00, tel. 661 493 547 – wystarczy wysłać SMS w treści: imię, nazwisko, wiek i nr grupy, lub e-mail: a.klepaczewska@sckzamek.pl.

UWAGA! ilość miejsc ograniczona.

 

Udostępnij jeśli Ci się podoba
  •  
  •  
  •  
  •  
Dostępność