Koncerty na wyspie zamkowej, widowisko plenerowe, pokaz sztucznych ogni

– szydłowieckie WIANKI’ 2017 zbliżają się wielkimi krokami.

Do wspólnej świętojañskiej zabawy Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza w piątek 23 czerwca br. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00 koncertem Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Henryka Kapturskiego.

Około godz. 21.00 na zamkowych krużgankach wystąpi Kapela CIUPAGA z £ącka. Zespół istnieje od 2005 roku. W aktualnym dziewięcioosobowym składzie gra od 3 lat. Jest to grupa przyjaciół, którą połączyła miłość do muzyki góralskiej. Zespół gra bardzo żywiołowe utwory folkowe inspirowane głównie klimatami bałkañskimi, węgierskimi, słowackimi i cygañskimi. Wielką zaletą muzyków jest żywiołowe i radosne przekazywanie muzyki, które udziela się słuchaczom. Klimat muzyki wspiera bogate instrumentarium, gdzie obok skrzypiec, akordeonów i kontrabasu pojawiają się cymbały, altówka węgierska oraz cajon.

Kapela Ciupaga wielokrotnie występowała na scenach lokalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Zagrali około 100 koncertów, przy czym najdalszy w Erewaniu – stolicy Armenii. Mają na swoim koncie udział w finale programu telewizji TVN „Mam talent”

Tuż po koncercie gości na zamkowej wyspie zapłoną ogniska i rozpocznie się barwne widowisko plenerowe zatytułowane „KWIAT JEDNEJ NOCY” przygotowane przez Teatr Poezji i Muzyki U RADZIWI££A, pod czujnym okiem Sławy Lorenc Hanusz. W blasku ognia, kolorowych świateł, młodzi aktorzy postarają wprowadzić wszystkich w magiczny klimat nocy sobótkowej . Nie zabraknie też puszczanych na fosę kolorowych wianków.

WIANKI’ 2017 zakoñczy się pokaz sztucznych ogni.

ZAPRASZAMY – 23 czerwca 2017 r., godz. 20.00 – ZAMEK .

 

Udostępnij jeśli Ci się podoba
  •  
  •  
  •  
  •