Kiedy:
Wrzesień 1, 2019@13:00 – 19:30
2019-09-01T13:00:00+02:00
2019-09-01T19:30:00+02:00
Gdzie:
Józefa Longina Sowińskiego 2
XXVII Ogólnopolski Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety @ Józefa Longina Sowińskiego 2

 1 września 2019 r. na dziedzińcu zamku w Szydłowcu odbędzie się XXVII Ogólnopolski Przegląd Kapel i Zespołów Ludowych Stylizowanych im. Jana Derlety. Przegląd organizowany jest przez Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek i odbywa się w Szydłowcu od 1983 roku

Przegląd realizowany jest 3 kategoriach:

  • zespołów folklorystycznych
  • kapel ludowych stylizowanych
  • zespołów folkowych

Uczestnikami imprezy będą taneczne zespoły folklorystyczne prezentujące programy w formie opracowanej artystycznie, kapele i zespoły folkowe prezentujące melodie ludowe wykorzystujące instrumenty nowszej generacji takie jak: akordeon, trąbka, klarnet, instrumenty perkusyjne itp., a także te kapele i zespoły, których skład oparty jest o tradycyjne instrumenty z całej Polski oraz zespoły prezentujące folklor in crudo (nieopracowany artystycznie) z terenu powiatu szydłowieckiego.

Celem Przeglądu im Jana Derlety jest popularyzacja dorobku zespołów prezentujących polski folklor taneczny i muzyczny, upowszechnianie kultury ludowej oraz doskonalenie warsztatu twórczego uczestników.

W tym roku w przeglądzie weźmie udział około ok. 20 zespołów z całej Polski.

Podczas imprezy na wyspie zamkowej odbędzie się też kiermasz wystawców tradycyjnej regionalnej kuchni i rękodzieła ludowego i artystycznego.

Tegoroczna edycja została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019“.

Patronat medialny: Radio Kielce, Zebrra Tv, Nasz Szydłowiec

Partnerzy: Miasto i Gmina Szydłowiec

 

Category :