Przejdź do treści

Spotkanie autorskie z Donatą Gibaszewską

Widoczny napis: Spotkanie Autorskie z Donatą Gibaszewską. W tle książki. Spotkanie odbędzie się w Szydłowieckim Centrum Kultury Zamek.

Kochasz książki? To wydarzenie jest dla Ciebie! Poszerz horyzonty z Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek.

Jeśli jesteś miłośnikiem literatury, poszukujesz inspiracji do twórczości własnej lub chcesz po prostu spędzić wieczór w atmosferze kultury i sztuki, to to spotkanie jest dla Ciebie! Zapraszamy na spotkanie z Donatą Gibaszewską, autorką książek dla młodzieży i dzieci. Pisarka zabierze Cię w podróż przez swoje książki, dzieląc się inspiracjami, tajnikami pisarskiego rzemiosła oraz własnymi doświadczeniami związanymi z literackim światem.

Ale to nie koniec niespodzianek! Na wydarzeniu specjalnym gościć będzie również zespół muzyczny Zdrowo Zakręceni, którego energia udzieli się wszystkim obecnym na koncercie. Dla przybyłych przewidziany jest też mały poczęstunek.

Krótkie info o autorce:

Donata Gibaszewska absolwentka polonistyki obecnie UJK w Kielcach. Była nauczycielką j. polskiego w III LO w Skarżysku Kamiennej. Zawsze marzyła żeby pisać ale dopiero na emeryturze znalazła czas na rozwijanie pasji. Tworzy poezję klasyczną, limeryki, fraszki a także teksty piosenek . Jest członkiem Grupy Literackiej Wiklina w Skarżysku ale również jako absolwentka szkoły muzycznej uwielbia grać na fortepianie i ma apetyt wokalny realizowany w chórze Sursum Corda w NSJ oraz w zespole Zdrowo Zakręceni. Jest autorką wielu tekstów piosenek wykorzystanych w repertuarze zespołu. Zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Limeryków a także wyróżnienia. Zdobyła też wyróżnienie publikacją w Ogólnopolskim konkursie Biały Kruk a w grudniu odebrała wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Wiersz Satyryczny. Jej wiersze ukazują się w periodykach literackich.
𝐖 𝐨𝐬𝐭𝐚𝐭𝐧𝐢𝐜𝐡 𝐥𝐚𝐭𝐚𝐜𝐡 𝐰𝐲𝐝𝐚ł𝐚 𝟒 𝐤𝐬𝐢𝐚̨𝐳̇𝐤𝐢 ,,𝐰𝐢𝐞𝐫𝐬𝐳𝐨𝐰𝐚𝐧𝐞,,:
𝑁𝑖𝑒𝑧𝑤𝑦𝑘ł𝑎 𝑝𝑜𝑑𝑟𝑜́𝑧̇ 𝑐𝑧𝑦𝑙𝑖 𝑤𝑖𝑒𝑟𝑠𝑧𝑜𝑤𝑎𝑛𝑦 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑤𝑜𝑑𝑛𝑖𝑘 𝑝𝑜 𝐸𝑢𝑟𝑜𝑝𝑖𝑒 (2021),
𝑂𝑝𝑜𝑤𝑖𝑒𝑠́𝑐́ 𝑜 𝐵𝑜𝑧̇𝑦𝑚 𝑁𝑎𝑟𝑜𝑑𝑧𝑒𝑛𝑖𝑢 (2022),
𝑆́𝑤𝑖𝑎̨𝑡 𝑜 𝑛𝑖𝑒𝑏𝑜 𝑝𝑖𝑒̨𝑘𝑛𝑖𝑒𝑗𝑠𝑧𝑦 (2023)
oraz tomik poezji 𝑆𝑜𝑛𝑒𝑡𝑦 𝐺𝑤𝑖𝑒𝑧𝑑𝑛𝑒 (2023)

Zespół Zdrowo Zakręceni powstał w maju 2023. Zrzesza ludzi pełnych pasji. Członkowie zespołu: Mirosław Pardela Donata, Gibaszewska, Agata Jędrychowska- Ruch, Anna Siemiączko, Żaneta Siemiaczko, Agata Szlęk-Sitkiewicz, Jolanta Wesołowska, Agata Witek, Sławomir Ruch, Tomasz Skuza, Zygmunt Skuza, Wojciech Szczepański.
Zespół wykonuje piosenki autorskie oraz covery. Część członków należy do Grupy Literackiej Wiklina, która jest inspiracją do tworzenia tekstów piosenek autorskich, większość jest członkami chóru Sursum Corda, czworo komponuje także muzykę do piosenek autorskich. W zespole łączą pokolenia, a rozpiętość wiekowa to 6 dekad.

Spotkanie odbędzie się w piątek 12 stycznia o godz. 18:00 w Sali Kominkowej w szydłowieckim zamku (II piętro wejście z portalem). Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Bądź na bieżąco, weź udział w wydarzeniu!

Skip to content