Wianki 2024
Już 21 czerwca, w piątek, zapraszamy Was do szydłowieckiego zamku na wspólne spędzenie nocy świętojańskiej!
Wianki – 21 czerwca piątek
Wianki Szydłowiec rozpoczną się tradycyjnie po wschodniej stronie Zamku w Szydłowcu, gdzie już o 21:30 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta w Szydłowcu. W programie znajdą się największe przeboje Wodeckiego, Krawczyka oraz Abby, które wprowadzą nas w wyjątkowy nastrój tej magicznej nocy.
Gdy zapadnie zmrok, około 22:00, rozpocznie się widowisko plenerowe pt. Tańcz mnie po miłości kres w wykonaniu Teatru U Radziwiłła oraz młodzieży z Szydłowca. Spektakl, pełen ognia, miłości, tańca i świętojańskiej magii, przeniesie nas w świat marzeń i emocji. W trakcie spektaklu czeka na nas niespodzianka – występ wokalny dawno nie słyszanych gości, który dodatkowo rozgrzeje atmosferę.
Po zakończeniu części widowiskowej przeniesiemy się na dziedziniec szydłowieckiego zamku, gdzie o 22:40 na scenę wkroczy Zespół Nicponie. Zespół stylizujący się na kapele podwórkowe, swoim koncertem zapewni nam mnóstwo radości i sprawi, że parkiet wypełni się tańczącymi. Pamiętajcie, aby założyć wygodne buty, bo tej nocy tańców na pewno nie zabraknie! Drogie panie, nie zapomnijcie o WIANKACH!
Szydłowieckie wianki to niepowtarzalna okazja, by przeżyć niezapomniane chwile na zamku, w sercu malowniczego Szydłowca. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnej zabawy i celebrowania tej wyjątkowej tradycji.
Daj znać, czy będziesz tutaj!
Warsztaty z wicia wianków świętojańskich
A przed Wiankami, zapraszamy (nie tylko panny!) na Warsztaty z wicia wianków świętojańskich, które poprowadzi Agnieszka Burek z Pracowni Lawendowej. Warsztaty odbędą się w czwartek 20 czerwca o godz. 18:00.
Wianki będą tradycyjne: plecione z ziół, traw i kwiatów. Jak to mówią – all natural! Zrobimy je tak, byście mogli je puścić następnego dnia, podczas wydarzenia, na naszej fosie.
Zapraszamy solo, rodziny z dziećmi i grupy przyjaciół.
Zapisy do 18 czerwca:
sckulturyzamek@gmail.com
SMS: 661 493 547
lub przez Facebooka
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc liczyć się będzie kolejność zgłoszeń.
Warsztaty są bezpłatne.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2024