Przejdź do treści

Zamkowe Spotkania Teatralne „O laur Złotego Gargulca”

Zamkowe Spotkania Teatralne o Laur Złotego Gargulca Szydłowieckie Centrum Kultury Zamek

Zamkowe Spotkania Teatralne o Laur Złotego Gargulca to coroczne święto teatru amatorskiego, które odbywa się w malowniczym zamku w południowej bramie województwa mazowieckiego – Szydłowcu. Wydarzenie to jest wyjątkową okazją dla zespołów teatralnych z całego kraju, by zaprezentować swoje talenty, wymienić się doświadczeniami i rywalizować o prestiżową nagrodę – Laur Złotego Gargulca.

Spotkania odbywają się na przestrzeni trzech dni, podczas których widzowie mogą podziwiać różnorodne przedstawienia – od klasyki teatralnej, przez dramaty współczesne, aż po innowacyjne i eksperymentalne formy sztuki scenicznej. Wydarzenie ma na celu promowanie kultury teatralnej, integrację środowiska amatorskiego oraz inspirowanie młodych talentów do dalszego rozwoju.

Jurorami spotkań są aktorzy, reżyserzy teatralni, którzy nie tylko oceniają występ, ale i omawiają go z aktorami nie szczędząc podpowiedzi. Dodatkowo udział w Spotkaniach, nie jest tylko możliwością wykazania się, ale i wymiana doświadczeń między innymi grupami.

Spotkaniom towarzyszą wystawy, nocne spektakle konkursowe i spektakle Gości na dziedzińcu zamkowym oraz warsztaty dla uczestników.


Zamkowe Spotkania Teatralne to ogólnopolski przegląd teatrów amatorskich organizowany od 1992 roku. Do 2021 w konkursie brały udział 2 kategorie: dziecięce i młodzieżowe, a od 2021 roku do konkursu mogą przystępować również teatry dorosłe. Główną nagrodą w konkursie jest Złoty Gargulec.


W 2024 roku Spotkania są zaplanowane na 11-13 października.

Regulamin – Gargulec – 2024

Karta Zgłoszenia – Gargulec – 2024

Skip to content