Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na XXVI Zamkowe Spotkania Teatralne o laur „Złotego Gargulca“ – ogólnopolski przegląd teatrów amatorskich. Jak do tej pory na „Gargulcu“ miały okazję zaprezentować się wyłącznie teatry dziecięce i młodzieżowe, ale w tym roku postanowiliśmy zaprosić także teatry dorosłe! Przed nami 3 dni teatralnych zmagań na zamku w Szydłowcu. Podczas przeglądu zaprezentuje się 14 grup z całej Polski! II i III dnia festiwalu odbędą się warsztaty teatralne, które poprowadzą aktorzy i pedagodzy teatralni – Karolina Pluta i Radek Kaliski (Stowarzyszenie Pedagogów Teatru). W jury tegorocznego przeglądu zasiadają absolwenci wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie: Tomas Kollarik i Kamil Błoch. Ostatniego dnia „Gargulca” na zamkowej scenie kameralnej wystąpi Dorota Osińska – aktorka i wokalistka znana szerszej publiczności z programu The Voice of Poland.

Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Darmowe wejściówki na niedzielny koncert będą wkrótce do odebrania w sekretariacie SCK – Zamek.


W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” uczestniczą teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne. Dwu lub trzydniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych lub koncerty ciekawych artystów.

Organizator: Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek 
Partnerzy: Gmina Szydłowiec, Powiat Szydłowiecki
Patroni medialni: Platforma Teatrów Amatorskich, Echo Dnia, Nasz Szydłowiec, Radio Radom

XXVI edycja Zamkowych Spotkań dofinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2021.

Skip to content