Przejdź do treści

Znaczek Turystyczny – Zamek w Szydłowcu

W Miejskiej Informacji Turystycznej w sprzedaży dostępny jest unikalny Znaczek Turystyczny z wizerunkiem szydłowieckiego zamku.

Cena znaczka to 7 zł.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnych innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie Znaczków Turystycznych to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska. Cały system jest nieustannie rozszerzany. Na dzień dzisiejszy /dane z 18 października 2022 r./ istnieje w całej Europie, USA i Rosji ponad 6527 miejsc oznaczonych Znaczkiem Turystycznym, a ich liczba z każdym dniem wzrasta.

Z zasadami gry kolekcjonerskiej mogą się Państwo zapoznać tutaj.

Znaczek to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, produkowaną bez użycia barwników, farb, lakierów – jest w 100% ekologiczny. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest więc wyjątkowa. Grafika wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Znaczków Turystycznych.

Skip to content