Od 6 listopada w Miejskiej Informacji Turystycznej w sprzedaży dostępny jest unikalny Znaczek Turystyczny z wizerunkiem szydłowieckiego zamku. Cena znaczka to 7 zł.

Znaczek Turystyczny przedstawia miejsce, do którego dotarł turysta. Jest pamiątką i potwierdzeniem pobytu. W żadnych innym miejscu nie można kupić takiego znaczka. Jest on turystyczną zachętą do zwiedzania tych miejsc, a zarazem wyjątkową pamiątką. Zbieranie Znaczków Turystycznych to ogólnoeuropejska akcja kolekcjonerska. Cały system jest nieustannie rozszerzany. W 2012 roku Znaczki Turystyczne znajdowały się już w piętnastu państwach Europy! Z zasadami gry kolekcjonerskiej mogą się Państwo zapoznać tutaj:

http://www.znaczki-turystyczne.pl/gra-kolekcjonerska.html

Znaczek to okrągły, drewniany krążek o średnicy 60 mm i grubości 8-10 mm, posiada metalowe oczko do zawieszenia. Awers i rewers przeważnie jest taki sam. Znaczek Turystyczny jest pamiątką z naturalnego materiału – drewna, produkowaną bez użycia barwników, farb, lakierów – jest w 100% ekologiczny. Produkowany jest ręcznie, każda sztuka jest więc wyjątkowa. Grafika wypalana jest w wysokiej temperaturze przy pomocy metalowej, grawerowanej matrycy. Poprzez silny nacisk matryca wypala w drewnie plastyczny wizerunek, który jest bardzo trwały i odczuwalny także przy dotyku.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Znaczków Turystycznych:

http://www.znaczki-turystyczne.pl

Skip to content