Przejdź do treści

Klub Tańca Towarzyskiego

Klub działał od 1982 r. i niestety zakończył działalność w 2023.

Klub Tańca Towarzyskiego prowadzi naukę tańca według Światowego Programu Tanecznego obejmującego tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, fokstrot, quickstep) i latynoamerykańskie (salsa, cha-cha, rumba, paso doble, jive), ale także tańce użytkowe przydatne w życiu codziennym. Klub organizuje warsztaty taneczne z zaproszonymi konsultantami w zakresie tańców towarzyskich standardowych i latynoamerykańskich oraz salsa i bachata. Klub oferuje pokazy taneczne na imprezach okolicznościowych, organizowanych przez instytucje, firmy i osoby prywatne. Instruktorem i choreografem jest Monika Seweryn.

Dzieci

Naukę tańca dzieci mogą rozpocząć już w wieku 5 lat. Ćwiczą kroki taneczne, poprawiają sprawność ruchową, koordynację, muzykalność, poznają tańce i ich wartości artystyczne, integrują się, przełamują barierę wstydu, spędzają czas sportowo i artystycznie.

Młodzież

Tancerze zaawansowani z Klubu Tańca Towarzyskiego biorą udział w ogólnopolskich turniejach i konfrontacjach tanecznych, gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Dla początkujących proponujemy Kursy Tańca, naukę tańców użytkowych oraz podstaw w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Zapraszamy młodzież szczególnie przed balem maturalnym. Istnieje możliwość zorganizowania kursu tańca dla jednej klasy lub grup zaprzyjaźnionych.

Dla narzeczonych proponujemy zajęcia indywidualne, na które mogą umówić się bezpośrednio z instruktorką.

Dorośli

Dla dorosłych miłośników Tańca – stałe spotkania, zajęcia taneczne, nauka podstaw tańca towarzyskiego i tańców użytkowych, które pozwolą bawić się na każdej imprezie, ćwiczymy dobrą kondycję fizyczną, modelujemy sylwetkę. Taniec jest także dobrym sposobem na relaks i stres.

Skip to content