Przejdź do treści

Zalew

Zalew w Szydłowcu to niewielki zbiornik wodny niedaleko centrum Szydłowca utworzony w latach 70 XX wieku na rzece Korzeniówce. Jest to idealne miejsce dla osób szukających letnich kąpieli, leniwego i aktywnego odpoczynku czy fanów wędkarstwa. Na terenie zalewu znajduje się boisko do gry w piłkę plażową nożną oraz siatkową, skate park, bezobsługowy park linowy, plac zabaw dla dzieci, miejsce na piknik oraz przystań dla rowerów wodnych i kajaków.
Relaks nad wodą można połączyć ze zwiedzaniem historycznej części miasta. Prowadzi do niego deptak, wybudowany przy rzece Korzeniówce, który prowadzi aż do szydłowieckiego Rynku.

Na terenie zalewu znajduje się pole kempingowe – Camper Park Szydłowiec. Posiada ono 10 miejsc postojowych, które obsługiwane są poprzez Camper System.

Jeśli jesteście fanami caravaningu, to doskonale się składa, bo Szydłowiec posiada pole kempingowe dostosowane kamperom. 10 miejsc postojowych posiada przyłącze elektryczne, a znajdująca się niepodal stacja umożliwi wam zrzut nieczystości i zaczerpnięcie świeżej wody. Obok pola znajduje się budynek sanitarny, a w nim dostępne są toalety oraz prysznice.

W sezonie letnim (1 lipca – 31 sierpnia) zalew udostępniany jest bezpłatnie. W tym czasie działa Wypożyczalnia Sprzętów Wodnych, która oferuje różne rodzaje rowerków wodnych i łódek za niewielką opłatą.

szydłowiecki zalew – widok na południe
szydłowiecki zalew – molo i widok na miasto

Skip to content