Przejdź do treści

Szydłowieckie Pasjonatki

Grupa Pan z talentami odkrytymi i ukrytymi.

Grupa entuzjastek z Szydłowca, zwana Szydłowieckimi Pasjonatkami, jednoczy miłość do rękodzieła. Ich radość płynie z wspólnego spędzania czasu, dzielenia się doświadczeniami i uczenia nowych umiejętności oraz technik.

Miejscem, w którym spotykają się i prezentują swoje prace, jest Regionalne Centrum Biblioteczno-Multimedialne. Nie ograniczają się jednak do swojego kręgu – organizują warsztaty, na których dzielą się swoimi umiejętnościami z innymi pasjonatkami. Chcą zaszczepić miłość do rękodzieła w młodych ludziach, prowadząc zajęcia dla dzieci podczas wakacji i ferii, odwiedzając szkoły i przedszkola.

Nie zapominają także o działaniach charytatywnych – ich prace przekazują na cele dobroczynne. Wspólnie organizują spotkania, wyjazdy, oraz aktywnie uczestniczą w lokalnych imprezach i festynach, wspierając inicjatywy samorządu. Odwiedzają również dom opieki, obdarowując mieszkańców własnoręcznie wykonanymi prezentami.

Zaangażowane są także w pozyskiwanie funduszy na swoje działania poprzez pisanie projektów. Prowadzą profil na Facebooku, gdzie prezentują swoje prace oraz budują społeczność zainteresowaną ich pasją. Dodatkowo, prowadzą własnego bloga.

Liderka grupy, pani Joanna Mikołajczuk, potrafi z pasją i determinacją promować ich działalność.

Spotykamy się co tydzień, w miłej atmosferze inspirujemy się, chwalimy się i uczymy się nawzajem różnych technik rękodzieła.
Drugą naszą aktywnością są warsztaty dla dzieci, młodzieży szkół i przedszkoli z podstaw rękodzieła.
Celem naszego działania jest integracja międzypokoleniowa oraz szerzenie pasji do rękodzieła.
Przybliżenie różnych technik, by znaleźć sposoby na spędzenie wolnego czasu oraz by odkrywać swoje talenty przez uczestników warsztatów.

Spotkania odbywają się co tydzień, w środę o godz. 15:00 w RCBM.


Blog Szydłowieckie Pasjonatki
Facebook Szydłowieckie Pasjonatki

Skip to content