Przejdź do treści

Teatr Poezji i Muzyki „U Radziwiłła”

Aktorzy teatru u Radziwiłła na scenie zamkowej podczas sztuki - Pif Paf - jesteś trup!

Teatr u Radziwiłła, to amatorski teatr młodzieżowy i dziecięcy działający w SCK – Zamek. Skład teatru składa się z członków z całego regionu, a dołączyć można przez cały rok szkolny.

Zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy na próby do Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek. 

Terminy prób w sezonie art. 2023/2024:

środy /16:00–18:00/ Dzieci młodsze klasa 3-5

czwartek /17:00–19:00/Młodzież od klasy 6

Gdzie dobywają się spotkania?

Parter – Sala Kameralna (dawniej sala kinowa)

Teatr działa w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek od 2002 roku. Grupa teatralna stara się przybliżyć widzom piękno poezji zarówno polskiej, jak i światowej. Ich repertuar obejmuje spektakle poetycko-muzyczne, recitale poezji śpiewanej, monodramy oraz widowiska plenerowe takie jak „Wianki”. Ponadto grupa chętnie wystawia również utwory dramatyczne twórców takich jak: William Szekspir, Sławomir Mrożek czy Ireneusz Iredyński. Przez 15 lat działalności wystawili około 90 spektakli i przedstawień. Od 11 lat teatr bierze udział w Dniach Kultury Żydowskiej MAZEL TOW w Szydłowcu. Od 2010 roku grupa teatralna uczestniczy w Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca”, na których zdobywa liczne nagrody.

Aktorzy Teatru „U Radziwiłła” biorą udział w wielu ogólnopolskich przeglądach teatrów, konkursach recytatorskich i poezji śpiewanej, gdzie zdobywają nagrody i wyróżnienia. Młodzi aktorzy promują nasze miasto, prezentując swoje spektakle w wielu miejscach Polski. Szczególnie znani są w Lublinie, Skarżysku, Radomiu, Szydłowie i Ostrołęce. W 2018 roku aktorzy teatru: Wiktoria Koniarczyk i Kajetan Górlicki zdobyli nagrody aktorskie za spektakl „Dwoje na huśtawce” Wiliama Gibsona na V edycji Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieżowych na Mazowszu –„AMERICAN DREAM”, w których udział biorą: szkoły gimnazjalne, średnie, domy i centra kultury z województwa mazowieckiego oraz organizacje pozarządowe.

Instruktorem i opiekunem grupy jest Sława Lorenc-Hanusz.

Skip to content